Dlaczego drukarki są takie tanie?
Dlaczego drukarki są takie tanie?

Czy wysoka jakość zawsze wiąże się z wysoką ceną? Jak się okazuje - nie zawsze. Drukarki, czy to laserowe, czy atramentowe, często bywają niezwykle przystępnie cenowo, nawet wtedy, gdy wybiera się produkt z wyższej półki. Istnieją bowiem sensowne powody, w związku z którymi producenci mogą sobie pozwolić na sprzedawanie owych przydatnych maszyn w wyjątkowo niskich cenach. Tkwi w tym jednak pewien haczyk. W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu, w jaki sposób producenci drukarek zarabiają na swoich produktach.

Zamienniki to nie podróbki


Jak to w końcu jest z tymi drukarkami? Producenci oferują przecież urządzenia w tak niskich cenach, że wątpliwe wydaje się, by mieli na tym faktycznie zarabiać. Cały sekret polega na korzystnym sprzedawaniu wkładów do takich maszyn. Na przykład tonery do drukarek laserowych Brother są absurdalnie drogie - same urządzenia kuszą korzystnymi cenami, ale za to zaopatrywanie ich we wkład może z czasem kilkukrotnie przekroczyć wartość takiego sprzętu. W pewnym momencie jednak na rynku zaczęły ukazywać się zamienniki, takie jak tonery Asarto. Szybko okazało się, że takie produkty pozwalają uzyskać taką samą jakość druku jak oryginały, przy nawet pięciokrotnie niższej cenie! Przestraszeni producenci drukarek zaczęli więc zasypywać Internet informacjami, jakoby "podróbki" miały odznaczać się niższą jakością wydruku oraz złym wpływem na sprzęt. Nie jest to jednak prawdą - praktyka oraz liczne badania wykazały, że tonery asartozamienniki sprawdzonych firm są w pełni kompatybilne z urządzeniami oryginalnych producentów. Tonery TFO czy Asarto, to nie podróbki - nie naśladują one produktów firmy Brother, by je stworzyć, ich producenci opracowali własne receptury. Wprowadzenie takich innowacyjnych towarów na rynek było oczywiście nie na rękę dużym koncernom, jednak argumenty przeciwko TFO czy Asarto są trudne do obronienia. Owi producenci bowiem dają dożywotnią gwarancję na większość swoich produktów, co byłoby wielce nierozsądne, gdyby nie wierzyli w ich najwyższą jakość. Ponieważ jednak tonery przynosiły dotąd olbrzymie zyski molochom biznesowym, bardziej opłaca im się prowadzić kampanię wyniszczającą mniejsze przedsiębiorstwa niż obniżyć ceny produktów.

W świecie drukarek, codziennie toczy się wyniszczająca walka o zainteresowanie klienta. Konsumenci mają coraz większą świadomość tego, że dzisiaj cena coraz rzadziej jest wyznacznikiem jakości produktu. Żeby sprzedać towary z zyskiem stosuje się złożone kampanie marketingowe, często szkodzące mniejszym przedsiębiorstwom, o których mało kto nawet słyszał. Warto w związku z tym orientować się również w tańszych propozycjach - dobrej jakości zamiennik może być równie dobry jak toner do drukarki laserowej Brother, HP, czy Canon, wszystko zależy od tego, do jakiego producenta się skierujemy. Zamienniki to nie podróbki i są kompatybilne ze sprzętem wiodących, światowych marek, warto więc zapoznać się z ofertą, gdyż czasami można trafić na znacznie tańszy produkt oferujący identyczną jakość druku jak te oznaczone logiem firmy odpowiedzialnej za stworzenie urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl