•  

   

  W DNIACH

  31.07-06.08 

  FIRMA JEST ZAMKNIĘTA

  MAMY URLOP :)

  Wszystkie zamówienia zrealizujemy po tym terminie

Tusz do drukarki - o czym trzeba wiedzieć
Tusz do drukarki - o czym trzeba wiedzieć

Drukarki używane są dzisiaj wszędzie. Możemy znaleźć je w zakładach pracy oraz w urzędach, są one także podstawowym wyposażeniem niemal każdego domu. Mimo że owe przydatne urządzenia są bardzo często spotykane, wiele osób zmaga się z różnorodnymi problemami, uniemożliwiającymi im sprawne korzystanie z drukarek. Najczęstszym powodem takich trudności jest nieodpowiednie dobieranie tuszu. W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób należy dopasować właściwe produkty do konkretnego modelu urządzenia. W ten sposób można zwiększyć jakość wydruku i ochronić go przed blaknięciem.

Kompatybilność tuszu z drukarką


Dobranie odpowiedniego tuszu nie wydaje się trudnym zadaniem, a jednak wiele osób ma z tym trudności. Drukarka często nie rozpoznaje produktu i nie chce drukować lub nawet zaczyna szwankować. Głównym powodem, przez który coś takiego może się zdarzyć jest wykorzystywanie tuszu niewłaściwej marki, który po prostu jest niekompatybilny z naszym urządzeniem. Tusze Canon na przykład nie będą odpowiednie do drukarki HP i odwrotnie. Co ciekawe, tusz nie musi być stworzony przez producenta drukarki. Na rynku dostępnych jest wiele tańszych zamienników, które nie powinny mieć wpływu na jakość wydruku - wbrew powszechnej opinii nie są one również odpowiedzialne za niszczenie sprzętu. Nawet jeśli dojdzie do jakiegokolwiek wypadku i drukarka zostanie uszkodzona po skorzystaniu z takiego tuszu, to producent cartridge'a jest odpowiedzialny za pokrycie strat w ramach gwarancji. Dobrym przykładem będą tutaj tusze Brother - w wielu sklepach internetowych oraz punktach stacjonarnych można znaleźć niedrogie i bezpieczne zamienniki, które nie odbiegają w żadnym stopniu od oryginału.

Typy drukarek i właściwy tusz do nich

Działanie drukarki atramentowej nie jest skomplikowane. Najpierw należy włożyć do niej pojemnik z tuszem - w zależności od modelu drukarki będą nam potrzebne tusze HP, Brother, TFO czy innej firmy. Kolejnym krokiem jest przeniesienie tuszu z pojemnika do głowicy, która nanosi już wybrany przez nas kolor na płaszczyznę, najczęściej zwykłą kartkę papieru. Warto pamiętać także o tym, że tusze dzielą się na pigmentowe i atramentowe. Te pierwsze znacznie lepiej sprawdzą się podczas drukowania kolorowych, wysokojakościowych zdjęć oraz ważnych dokumentów - tusze hpdruga kategoria nada się bardziej do przedrukowania czegoś mniej ważnego, ale w dużej liczbie egzemplarzy. Istotny jest również typ drukarki - wkład do drukarki laserowej Samsung jest kompletnie inny niż produkty stosowane w modelach atramentowych, dlatego nie da się go włożyć do niewłaściwego urządzenia. Konkretna drukarka musi mieć odpowiedni tusz, żeby działać prawidłowo. Nie jest wymogiem, by kupować go od jej producenta, należy jednak zadbać o jego kompatybilność z urządzeniem. Mając takie kwestie na uwadze nietrudno jest się uchronić przed uszkodzeniem drukarki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl