Właściwy uchwyt na telefon - jak wybrać?
Właściwy uchwyt na telefon - jak wybrać?

Z biegiem lat technologia się rozwija, a potrzeby ludzi ulegają znacznym zmianom. Ten proces dotyka także motoryzacji. Nie minęło wcale dużo czasu od kiedy na drogach pojawiły się pierwsze auta, dzisiaj natomiast posiadanie samochodu stało się w zasadzie wymogiem. Zagęszczenie ruchu stale postępuje i trzeba być cały czas czujnym. Dodatkowo często koniecznością jest korzystanie z telefonu podczas jazdy i załatwianie spraw biznesowych - warto zwrócić uwagę na to, że należy w takiej sytuacji używać systemu głośnomówiącego. Trzymanie telefonu w ręce w trakcie kierowania autem jest niebezpieczne i niezgodne z prawem, dlatego trzeba zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Cechy dobrego uchwytu na smartphone


Bezpieczeństwo powinno być priorytetem każdego kierowcy. Gdy włączamy się do ruchu drogowego, stajemy się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych jego uczestników. Dlatego właśnie, jeśli ktoś musi prowadzić rozmowy telefoniczne podczas jazdy autem, powinien mieć odpowiedni uchwyt samochodowy na telefon. W jaki jednak sposób wybrać taki przydatny gadżet? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które sprzęt musi spełniać. Po pierwsze, uchwyt samochodowy na smartphone musi być jak najlepiej dopasowany do telefonu. Na rynku dostępne są uchwyty o różnej długości pałąka i rozstawie ramion - można bez większych problemów zaopatrzyć się w uchwyty przystosowane do konkretnych telefonów, lub poszukać uniwersalnego produktu, który także dobrze się sprawdzi. Materiał, który posłużył do wykonania uchwytu też jest istotny - cienki plastik może szybko pęknąć, natomiast model wykonany z trwalszego tworzywa posłuży nawet lata. Kluczową kwestią przy wyborze takiego przedmiotu jest określenie, gdzie zamocowany będzie najmniej rozpraszał kierowcę podczas jazdy. Umiejscowienie uchwytu blisko szyby jest bardzo przydatne, gdy zachodzi konieczność skorzystania z nawigacji, ułatwia to też prowadzenie rozmów w czasie sterowania pojazdem. Niektórzy narzekają na ograniczenie widoczności, ale w ogólnym rozrachunku bezpieczeństwo zostaje zwiększoneuchwyt samochodowy na smartphone dzięki możliwości korzystania z telefonu bez zdejmowania rąk z kierownicy. Można montować uchwyty na telefon na kratkach nawiewu, nie polecamy jednak tego rozwiązania, ponieważ nie tylko jest to trudny sposób mocowania, ale w dodatku wentylacja w aucie znacznie gorzej działa, co stanowi duży problem. Magnesy neodymowe lub maty antypoślizgowe są ciekawym pomysłem, ta technologia jednak musi zostać jeszcze nieco dopracowana, zanim kierowcy zaczną z niej korzystać częściej, uchwyty tego typu nie gwarantują bowiem, że telefon się na nich utrzyma. Grozi to w rezultacie uszkodzeniem delikatnego urządzenia. Najbardziej wygodny zdaje się być uchwyt na smartphone z przyssawką na szybę. Z tego powodu jest tak popularnym produktem wśród doświadczonych kierowców.

Zanim usiądziemy za kierownicą, musimy mieć pewność, że wszystko w naszym aucie jest odpowiednio przygotowane do jazdy. Lusterka i fotele powinny być ustawione tak, by kierowca czuł się wygodnie i nie miał ograniczonej widoczności, ani swobody ruchów, telefon natomiast musi być zamocowany w taki sposób, by możliwe było prowadzenie rozmów i korzystanie z nawigacji bez konieczności dotykania ekranu. Dzięki temu uwaga osoby za kierownicą nie zostanie rozproszona, a jazda stanie się znacznie bezpieczniejsza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl